Teklif İsteyin

Seo (Search Engine Optimization) arama motorları optimizasyonunun kısaltmasıdır. İnternet üzerinde milyarlarca web sitesi mevcuttur. Çeşitli ihtiyaçlarımıza yönelik web sitelerini bulmak için arama motorlarını kullanırız. Dolayısıyla web sitenizin potansiyel müşteri kitlenize ulaşabilmesi için arama motorlarında görünür olmalıdır. Arama motorlarının üst sıralarında yer alabilmenizin de iki yolu vardır :

1) Arama motorlarına reklam vererek (google - adwords) hedef kelimelerdeki arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak,

2) Arama motoru optimizasyonu yapmak.

Arama motor optimizasyonu ile sitenizi hedef kelimelerde üst sıralara çıkarmak reklam vermekten daha etkili ve daha düşük maliyetlidir. Google ın raporlarına göre aynı kelimelerde sponsor reklamlar daha üstte çıkmasına karşın organik sıralama sonuçlarından alınan geri dönüşler daha yüksek görülmektedir.

Arama motorlarında web sitenizi üst sıralara taşıyarak daha çok ziyaretçiye yani daha çok potansiyel müşteriye ulaşırsınız. Bu da daha çok müşteri, daha çok satış ve daha çok kar demektir. Web sitenizi ne kadar çok kişiye ulaştırırsanız geri dönüşler aynı ölçüde artacak daha büyük bir firma olma yolunda ilerleyeceksiniz.